Copii adoptati de straini vor sa isi cunoasca parintii care i-au adus pe lume si fratii. Povestile copiilor adoptati international sunt diferite.
Sunt poate sute de povesti despre copii adoptati in straintate si care au apleat dupa ce au crescut in tari straine la organizatii de profil care ar putea sa ii ajute sa isi gaseasca familiile de unde provin.
Mihaela Gabriela s-a nāscut pe 27. 10.1999 în Suceava. Stie ca a fost adoptatā la vârsta de 2 ani si jumātate de la CENTRUL DE PRIMIRE AL COPILULUI IN REGIM DE URGENTA din SUCEAVA. ,, Stiu cā provin dintr-o familie sāracā, din pācate nu cunosc numele de familie la nastere, de aceea vā rog pe toti Sucevenii mei sā mā ajutati cu toții, poate cineva isi aminteste ceva si de mine. Vā imbratisez cu multā recunostiinta!,, este mesajul sucevencei care afost adoptata de o familie din Peninsula.
A implinit 23 de ani, varsta la care este dispusa sa isi cunoasca parintii dar mai ales fratii pe care ii are.