Ziua Eroilor sărbătorită în comuna Fântânele.
,,Astăzi, de Ziua Eroilor, ne-am plecat cu respect și recunoștință în fața memoriei celor care și-au dat viața pentru credință, libertate și neam.
Prin rugăciune, depuneri de coroane și momente de reculegere, am cinstit sacrificiul eroilor noștri, păstrând vie amintirea faptelor lor de curaj și devotament.
Eroii nu mor niciodată atunci când sunt pomeniți cu respect în inimile noastre.
Veșnică recunoștință tuturor celor care au luptat pentru România! 

În această zi binecuvântată, adresăm totodată cele mai sincere urări de sănătate, pace și bucurii tuturor celor care poartă numele Sfinților Împărați Constantin și Elena. La mulți ani!,, este mesajul transmis de primarul comunei Marian Sabie.

