Opt cetățeni moldoveni, care se deplasau cu un microbuz înmatriculat în Republica Moldova, au fost implicați marți, 2 iunie, într-un eveniment rutier produs în localitatea Drăgușeni, județul Suceava.
Potrivit informațiilor comunicate de Ministerul Afacerilor Externe, una dintre persoanele aflate în vehicul a ajuns la Spitalul Municipal Fălticeni pentru
investigații și tratament de specialitate otodată, alte patru persoane au beneficiat de asistență medicală la locul incidentului.
ocalitatea Drăgușeni, județul Suceava, conducătorul unui microbuz de transport persoane a pierdut controlul direcției și s-a răsturnat în afara carosabilului. Din primele investigații a rezultat rănirea a 4 persoane, conștiente, care urmează a primi îngrijirile medicale necesare. Circulația rutieră este oprită pe ambele sensuri de mers, valorile de trafic fiind în creștere.
Se estimează reluarea circulației în jurul orei 15:00.

