Un barbat din Liteni a căzut de la o înălțime de 6 m de pe casa. Pacientul, de 52 de ani, a fost dignosticat cu politraumatism prin cadere de la inaltime aprox 6m de pe cas. El a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Suceava. El este stabil hemodinamic si respirator, prezinta traumatism cranio-cerebral minor, fracturi costale, hemopneumotorax minim, fractura de stern. Barbatul va amane internat pe Sectia Chirurgie Toracica a Spitalului Județean.
Un barbat din Liteni a căzut de la o înălțime de 6 m de pe casa
![](https://stiridinbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/02/ambulanta.jpg)