ACTUALITATELOCALULTIMA ORĂ

Un bărbat a decedat după ce autoturismul a intrat în zidul construcției sensului giratoriu

Tragedie vineri dimineață. Un Un bărbat a decedat după ce autoturismul a intrat în zidul construcției sensului giratoriu. Poliția a preluat cercetarile.

Accident rutier produs pe raza localității Șcheia, la sensul giratoriu, sensul dinspre Stroiești. Au intervenit pompierii militari cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM (Terapie Intensivă Mobilă). Un autoturism a intrat în zidul construcției sensului giratoriu, iar conducătorul acestuia a rămas încarcerat.

Cu ajutorul accesoriilor specifice, pompierii militari au extras victima și au predat-o echipajului SMURD TIM. Din nefericire, bărbatul avea leziuni incompatibile cu viața, iar medicul echipajului SMURD TIM a declarat decesul.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că traficul rutier se desfășoară îngreunat pe DN 17 Suceava – Gura Humorului, în apropierea localității Scheia, județul Suceava, după ce un autoturism a părăsit partea carosabilă și a acroșat glisiera metalică de pe marginea drumului. În urma accidentului, o persoană necesită îngrijiri medicale.

Se estimează reluarea circulației rutiere în condiții normale după ora 07:00.