Tragedie într-o familie din Liteni. O mamă își strigă durerea după ce si-a găsit fiul fără viață. Era lumina ochilor ei. Un copil exemplu, un fiu așa cum mulți și l-ar fi dorit, un fiu care nu va putea fi înlocuit cu nimeni altcineva vreodată.
Familia este acum frântă de durere. Un tânăr în floarea vârstei pleacă la Ceruri mult prea devreme.
,,Rămas bun fost coleg și prieten drag ,Dumnezeu să te ierte și să te aibă în împărăția sa! Avadanei C. Iulian,, este unul din mesajele postate de unul din colegii tânărului decedat.
Durere fără margini
Ieri seară, anunțul trist a ajuns si la Poliţia oraşului Liteni care a fost sesizată telefonic de către personalul medical de pe ambulanța din cadrul Stației Liteni. Aceasta sosită la locuința lui Avădănei Iulian, în vârstă de 29 ani din orașul Liteni, în jurul orei 21.10, l-a găsit decedat. Cadreme medicale susțin că tânărul a fost găsit fără suflare de către mamă. Echipajul medical din nefericire nu a putut constata decat decesul.
Relația dintre mamă și fiu era una foarte bună iar fiul nu ezita sa ii raspunda imediat celei care l-a dus pe lume. Ieri insa mama a venit la locuința fiului său întrucât pe tot parcursul zilei, acesta nu a răspuns la telefon, lucru neobișnuit pentru acesta.
Când a vrut să intre în locuința, ușa de acces era închisă, iar în interior era lumină.. Mama a forțat ușa de acces, iar când a pătruns în interior, a simțit miros înțepător de gaze, iar pe fiul său l-a găsit în bucătăria locuinței, în stare de inconștiență. Atunci a apelat SNUAU 112, solicitând intervenția unui echipaj medical.
În interiorul locuinței, în camera de lângă bucătărie, a fost identificat un generator, care funcționa în momentul în care a intrat în locuință. Urmează a se efectua necropsia cadavrului acestuia în vederea stabilirii cauzelor decesului.