Val de reacții pe rețelele de socializare după ce un polițist local din București a apărut în haine de damă. Dezvălurile și imaginile vin la doar câteva zile după ce un caz similar, al unui lector de la Universitatea București, a strânit o dezbatere la nivel național.
Internauții au reacționat pe rețelele de socializare în urmă unor imagini cu un polițist local din București, care a apărut îmbrăcat în haine de damă. Din informațiile apărute, se pare că bărbatul ar purta zilnic aceste haine la muncă, însă șefii i-ar explica că nu are voie într-o astfel de ținută pentru că ar încălca regulamentul intern.
,,Faceți cunoștință cu polițistul local Bucur Cezar Mihail, absolvent al Academiei de Poliție, actual angajat al DGPLCMB ( Directia Generală de Poliție Locală și Control a Municipiului București), responsabil cu pregătirea polițiștilor locali.