LOCALPOLITIC

Deputatul AUR Petrică Negrea: Participarea angajaților la profitul companiilor reprezintă un pas important pentru economia românească

,,Aprobarea în Parlament a proiectului inițiat de AUR privind participarea angajaților la profitul companiilor reprezintă un pas important pentru economia românească și pentru respectul față de munca oamenilor care contribuie zi de zi la dezvoltarea mediului privat. Am susținut această inițiativă încă de la început, alături de colegul meu de partid și colegul din Comisia pentru antreprenoriat și turism, Mohammad Murad, pentru că România are nevoie de politici economice moderne, care să încurajeze performanța, loialitatea și parteneriatul real dintre angajatori și angajați,, a declarat astazi, deputatul AUR, Petrică Gabriel Negrea.

Parlamentarul AUR suține că  va continua să promoveze măsuri concrete pentru susținerea mediului de afaceri românesc, pentru păstrarea forței de muncă în țară și pentru crearea unei economii competitive și echitabile.
,,Credem într-un model economic în care succesul unei companii trebuie împărțit cu cei care contribuie direct la el. Această lege transmite un mesaj clar: munca, implicarea și performanța trebuie respectate și recompensate.
Împreună, în cadrul Comisiei pentru antreprenoriat și turism, continuăm să promovăm măsuri concrete pentru susținerea mediului de afaceri românesc, pentru păstrarea forței de muncă în țară și pentru crearea unei economii competitive și echitabile,, a subliniat deputatul AUR.