A revenit în țară din Israel să petreacă Crăciunul iar cu două zile înainte a plecat la Ceruri. Acum familia se pregătește de înmormântare. Tragedie într-o familie din comuna Botoșana.
Ieri dimineață, o veste tristă a fost dată în familia unui sucevean.
Lucrătorii Poliţiei Mun. Câmpulung Moldovenesc au fost sesizați telefonic de către asitenta medicala din cadrul C.P.U. a Spitalului Mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. Suceava, despre faptul ca Flutur Ioan a decedat la data de 22.12.2024, orele 23.50, în urma unui stop cardio-respirator de fondul unui sevraj etilic.
Persoana în cauză este de sex masculin, iar personalul medical al C.P.U. din cadrul Spitalului Mun. Câmpulung Moldovensc a constatat decesul acesteia la ora 23:50 (22.12.2024), în urma unui stop cardio respirator, identificat ca fiind, Flutur Ioan în vârstă de 50 ani din sat/com. Botoșana, jud. Suceava, care a fost transportat de la Spitalul de Psihatrie din mun. Câmpulung Moldovenesc. Persoana decedată era căsătorită, fără copii, muncitor în construcții în Israel, revenit în țară de câteva zile.
Din cercetarea la fața locului, nu s-au identificat urme, indicii sau mijloace materiale de probă care să ateste comiterea unei infracțiuni, iar cadavrul nu prezenta urme de violență.
Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Câmpulung Moldovenesc pentru efectuarea necropsiei, fiind anunțat telefonic asistentul Cabinetului de Medicină Legală din mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. Suceava.